مهم ترین گام برای داشتن یک جراحی بینی موفقیت آمیز، انتخاب جراح بینی دارای مهارت و تجربه است. جراحی که علاوه بر اینکه با بخشیدن فرم زیبا به بینی باعث می شود زیبایی و تناسب در چهره بیمار بهبود یابد؛ با مهارت خود مانع از آسیب دیدن عملکرد تنفسی بینی می شود و در بعضی موارد اختلالات تنفسی را از بین می برد. بنابراین مهارت جراح زیبایی، مهمترین فاکتور در میزان رضایت مندی نتیجه جراحی بینی است. با انتخاب دکتر شروین سپنج بهترین جراح تهران نتیجه خوبی در انتظارتان خواهد بود.

جراح بینی-دکتر سپنج

چرا جراحی بینی انجام می شود؟

معمولاً جراح بینی ، عمل بینی را با سه هدف انجام می دهد:

جراحی زیبایی بینی: ایجاد تغییرات ظاهری در فرم و ساختار بینی. تغییراتی مانند: اصلاح کجی بینی، کوچک کردن بینی، رفع شکستگی بینی، ایجاد تقارن در پره های بینی و غیره.

جراحی درمانی بینی: رفع بیماری ها و مشکلات بینی که عملکرد تنفسی بینی را مختل کرده اند. درمان بیماری های بینی مانند: انحراف تیغه بینی (سپتوپلاستی)، پولیپ بینی، سینوزیت، میگرن و غیره.

جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی : ترمیم و از بین بردن ایراداتی که در عمل قبلی ایجاد شده و یا برطرف نشده . ایراداتی مانند: عدم رضایت از شکل بینی، بروز مشکلات تنفسی، افتادگی بینی بعد از جراحی و غیره.

هدف از تمامی این اصلاحات زیبایی بخشیدن به بینی و ایجاد تناسب میان بینی و اجزای صورت فرد است که در نهایت موجب می شود، اعتماد به نفس در فرد تقویت شود و احساس بهتری از ظاهر خود داشته باشد که بهترین پزشک جراحی بینی دکتر سپنج در تهران برای زیباجویان رقم می زنند.

جراح بینی-دکتر سپنج

چگونه یک جراح بینی خوب انتخاب کنیم؟

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان یا جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی
 • مشاهده تصاویر نمونه کارهای قبلی جراح در سایت یا شبکه اجتماعی او
 • مراجعه به مطب جراح بینی و بررسی میزان رضایت بیماران قبلی از عمل بینی
 • در نهایت گرفتن وقت مشاوره برای گفتگو و مشاوره با جراح در خصوص عمل بینی
 • تهیه لیستی از جراحان معتبر و بررسی سوابق و تجربیات آن ها از طریق مراجعه به سایت و صفحات اجتماعی آن ها

خصوصیات جراح رینوپلاستی خوب

 1. اولویت قرار دادن سلامتی بیمار
 2. دارا بودن مدرک پزشکی معتبرجراح بینی
 3. انجام عمل جراحی با در نظر گرفتن سلیقه بیمار
 4. برخورداری از علم زیبا شناسی و تناسب بخشی
 5. دارا بودن صبر و حوصله زیاد در برابر سوال های بیمار
 6. داشتن تحصیلات و تخصص کافی در زمینه عمل بینی
 7. جلب اعتماد بیمار در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی
 8. دارا بودن قدرت تجسم و تصویرگری برای ترسیم نتیجه عمل بینی
 9. دارا بودن قدرت تجسم و تصویرگری برای ترسیم نتیجه عمل بینی
 10. گوش زد کردن مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی به بیمار
 11. تجویز آزمایشات لازم برای اطمینان از سلامت جسمی بیمار
 12. ترسیم نتیجه واقع گرایانه بعد از عمل بینی در جلسه مشاوره برای بیمار

تمامی موارد فوق را در جراح بینی خوب و ماهر در تهران دکتر شروین سپنج می توانید جست و جو نمایید.

جراح بینی-دکتر سپنج

معمولاً جراح عمل بینی را به چه روش هایی انجام می دهد؟

با توجه به سلیقه جراح و اصلاحاتی که بر روی بینی انجام می شود دکتر سپنج بهترین جراح بینی تهران برای عمل بینی یکی از روش های زیر را انتخاب می کند:

تکنیک جراحی بینی باز

در این روش جراح بینی برشی در ناحیه بین سوراخ های بینی ایجاد می کند و با بلند کردن پوست بینی عمل جراحی بینی را انجام می دهد. در این روش دید گسترده ای برای جراح ایجاد می شود؛ بنابراین جراح می تواند دسترسی کامل به ساختمان بینی داشته باشد و تغییرات زیادی را در بینی اعمال کند.

تکنیک جراحی بینی بسته

در این روش جراح برشی در سطح خارجی بینی ایجاد نمی کند و تمامی برش ها از داخل بینی ایجاد می شود و عمل جراحی از درون سوراخ های بینی انجام می شود. این روش در مواردی کاربرد دارد که جراح نیازمند انجام تغییرات زیادی در بینی نباشد و بینی دارای ایرادات جزئی باشد.

در صورت انتخاب جراح غیر متخصص چه عواقبی در انتظار بیمار است؟

در صورتی که جراح بینی دارای مهارت و تجربه کافی نباشد ممکن است در اتاق عمل اشتباهاتی از او سر بزند که بیمار بعد از جراحی با عوارضی جبران ناپذیر مواجه شود. این عوارض عبارتند از:

 • ایجاد عفونت
 • بروز خونریزی
 • ایجاد کجی در ظاهر بینی
 • کاهش میزان حس بویایی
 • ایجاد حفره در تیغه بینی
 • بروز مشکلات تنفسی در بینی
 • بروز دردهای شدید در بینی
 • وجود عدم تقارن میان سوراخ های بینی
 • بروز بی حسی دائمی در بینی و اطراف آن
 • کوچک شدن بیش از اندازه سایز بینی و سوراخ های آن

هزینه عمل بینی

نمی توان برای جراحی بینی هزینه ثابتی تعیین کرد. عواملی مانند تجربه و مهارت جراح ، پیچیدگی عمل بینی ، مرکزی که جراحی در آن صورت می گیرد و هزینه های جانبی قبل و بعد از عمل، می توانند در میزان هزینه یک عمل بینی تاثیر گذار باشند. انتخاب بهترین جراح بینی تهران دکتر سپنج نتیجه ای عالی برای شما رقم می زند.

جراح بینی - دکتر شروین سپنج

چگونه اطمینان حاصل کنیم که جراح بینی حرفه ای را انتخاب نموده ایم

همه افرادی که تصمیم به انجام این پروسه دارند به دنبال این هستند که کار کشته ترین و حرفه ای ترین پزشک ممکن را برای انجام جراحی بینی بیابند و او را انتخاب نمایند. دلیل آن این است ، که با وجود وابسته بودن این پروسه و نتیجه آن به موارد و مسائل متعدد این موضوع که چه شخصی این پروسه را انجام می دهد و از چه علم و مهارتی برخوردار است و در چه سطحی قرار دارد. تقریبا موثر ترین عامل است و می تواند نتیجه جراحی بینی شما را از این رو به آن رو کند.

بنابراین حال متوجه دلیل این مقدار از حساسیت ها در انتخاب جراح شدید. همچنین با انتخاب جراح بینی حرفه ای و مناسب هم خیال بیمار راحت تر می باشد و هم دیگر نیازی نیست که نگران داشتن مشکل در آمادگی یا مشکلات بعد از این پروسه باشید ، زیرا در صورت با تجربه و کار کشته بودن جراح همه کارها با برنامه ریزی صحیح و به درست ترین و مناسب ترین شکل ممکن جلو می رود. این مسئله باعث می شود تا احتمال رخ دادن خطا و یا بروز مشکلات و عوارض تقریبا به صفر برسد.

حال برای اینکه بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید و بدانید ، که استانداردهای مورد نیاز یک متخصص برای جراحی بینی چیست با ما همراه باشید تا یکسری از موارد مهم و روش های بررسی کیفیت و سطح پزشکان را در اختیار شما قرار دهیم. اولین موضوع مهم معتبر بودن آن پزشک و مدرک یا تخصص او می باشد ، که باید به آن دقت بسیاری بکنید. در صورتی که با راهنمایی و کمک منابع درست و قابل اعتماد جراح خود را یافته باشید به مشکلی برخورد نخواهید کرد. در ادامه باید بدانید ، که مورد مهم تر مخصوصا در این پروسه مهارت آن جراح بینی نیست و تجربه او مسئله مهم می باشد.

شما بعد از بررسی مدارک و موارد مربوط به پزشک خود باید از او بخواهید تا نمونه کارهای خود را به شما نشان دهد و همچنین بررسی کنید چه افرادی از او رضایت داشته اند و موفقیت و شکست آن جراح در سوابق خود چقدر بوده است. در این صورت می توانید انتخاب درست را انجام دهید.

نکته پایانی

جراحی بینی مانند هر عمل جراحی دیگر، عملی دارای ریسک می باشد. با انتخاب جراح بینی کارآزموده و دارای مهارت و تجربه می توانید میزان ریسک جراحی را کاهش داده و عملی رضایت بخش داشته باشید.

تاثیر جراح بینی خوب در نتیجه

همانطور که می دانید این پروسه زیبایی در حین جذابیت زیاد می تواند دشواری های خود را داشته باشد. به طور کلی موارد بسیاری هستند که می توانند تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم خود را از طریق های مختلفی برروی نتیجه جراحی بگذارند. هر کدام نیز به اندازه خود از اهمیت برخوردارند و مقدار اثر گذاری مشخصی را دارا می باشند. حال می خواهیم یکی از مهم ترین و موثر ترین موارد از بین این فاکتورها را بررسی نماییم. این مورد اصل عمل بینی می باشد و می توان گفت حدود 90 درصد پروسه یا حتی بیشتر به آن بستگی دارد.

این مورد جراح بینی می باشد که شما آن را انتخاب می نمایید. در اصل همه چیز با انتخاب یک پزشک برای مراجعه به او آغاز می شود و بیشترین تاثیر را نیز همان پزشک با هنر و تکنیک خود می تواند برروی جراحی بینی و نتیجه آن بگذارد.

بنابراین متوجه می شویم که قبل از هر موضوع دیگری باید به قدم اول یعنی انتخاب جراح توجه بسیاری کنیم. در صورتی که اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که چگونه یک جراح مناسب را برای خود انتخاب نمایید و در این امر موفق شوید می توانید یک نتیجه بی نظیر را که دلخواه شما بوده است دریافت کنید. دلیل اهمیت این فاکتور در عمل بینی نیز کاملا آشکار می باشد.

اینکه جراح بینی چه مقدار بتواند شما را درک کند یکی از موارد مهم در وهله اول می باشد. بعد از آن برای انتخاب پزشک خود باید توجه کنید که چه مقدار تخصص و تجربه دارد و آیا جراحی های او موفق بوده یا خیر و همچنین معتبر بودن آن متخصص و مدارک او را حتما بررسی نمایید. روش های بسیاری نیز برای یافتن یک جراح مطمئن وجود دارد که به آنها اشاره شده است. همچنین مهم است که از نظر اخلاقی بتوانید ارتباط خوب و مفیدی را با جراح بینی خود برقرار کنید این موضوع کمک می کند تا یکدیگر را بهتر و راحت تر درک نمایید.