جراحی بینی یکی از متداول ترین جراحی ها در دنیاست که معمولاً با هدف درمان مشکلات بینی، برطرف کردن اختلالات تنفسی، بهبود ظاهر بینی و رفع ایرادات ظاهری بینی صورت می گیرد. در پروسه عمل بینی پس از مشخص شدن هدف و تکنیک جراحی، تغییراتی روی فرم بینی، پره ها و غضروف آن صورت می پذیرد. دکتر شروین سپنج بهترین جراح و متخصص گوش ،حلق و بینی تهران است ، که می توانید با مراجعه به قسمت گالری سایت ، نمونه های جراحی ایشان را ملاحظه نمایید.

 

جراحی بینی-دکتر سپنج

کارایی های مختلف جراحی بینی

این عمل زیبایی می تواند با اهداف مختلفی مانند زیبایی ، درمانی و عملکردی باشد. هر کدام از این اهداف برای عملی شدن نیاز به تکنیک مخصوص خود دارند ، اما در ادامه توضیح می دهیم که کاربرد هر کدام چیست؟ اینگونه بهتر با آنها آشنا می شوید.

 • جراحی بینی زیبایی : طراحی شده تا فاکتورهایی مانند سایز ، شکل و سایر عامل های زیبایی بینی را بهبود دهد.
 • عمل بینی درمانی : برای حل کردن مشکلاتی مانند تنفس غیر عادی ، انحراف تیغه بینی و سایر مشکلاتی که باعث مختل شدن کاربرد و عملکرد بینی می شوند.
 • عمل بینی ترمیمی : این عمل بعد از یک جراحی نا موفق انجام می شود و در صورتی از آن بهره می گیرند ، که شخص از نتیجه دریافت شده از پروسه ای که داشته راضی نباشد. در این جراحی ترمیمی مشکلات ، اشتباهات و یا مواردی که بیمار از آنها راضی نیست اصلاح می شوند.

چه افرادی می توانند عمل بینی را انجام دهند؟

از جمله اشخاصی که کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی در تهران می باشند، گروهی هستند که بینی آن ها نیاز به جراحی درمانی دارد. از مهم ترین بیماری های بینی می توان به پولیپ، انحراف تیغه بینی (سپتوم)، سینوزیت و تومورهای بینی اشاره کرد. این بیماری ها در بینی موجب اختلال در عملکرد آن می شوند.

 • افرادی که در اثر سانحه دچار شکستگی بینی شده اند.
 • افرادی که دارای مشکلات مادر زادی در بینی خود هستند.
 • افرادی که به هر دلیلی ظاهر بینی خود را دوست ندارند.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی

 1. اشخاص سیگاری
 2. خانم های باردار
 3. خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 4. افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 5. افرادی که به بیماری های خاص نظیر سرطان و دیابت دچار می باشند.

مزایای جراحی بینی

بعد از اینکه تحت عمل بینی قرار می گیرید مزایای بسیار فوق العاده ای را تجربه می نمایید.در پایین به برخی از انها اشاره می کنیم :

 • رفع قوز بینی
 • افزایش اعتماد به نفس فرد برای حضور در جمع
 • رفع هرگونه مشکل و اختلالات تنفسی با جراحی بینی
 • متناسب شدن بینی با دیگر اجزا از جمله چشم ها و ابروها و دهان
 • رفع هرگونه اختلالی که ممکن است به طور مادرزادی یا در اثر یک تصادف روی داده باشد.

انواع بینی و تفاوت های آن

بینی های گوشتی: به طور کلی از ویژگی های بینی گوشتی می توان به پوست ضخیم و همراه با چربی بسیار زیاد و استخوانی ضعیف با مقاومت کم اشاره کرد. عمل بینی در این دسته افراد باید با دقت و ظرافت بالایی توسط پزشکی حاذق انجام شود تا از مشکلات احتمالی و دفرم شدن آن جلوگیری شود.

بینی های استخوانی: بینی های استخوانی پوستی نازک دارند ، ساختار استخوانی آن ها بسیار مقاوم بوده و همین امر موجب شده تا این افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی باشند.

قبل از اقدام به عمل بینی چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

یکی از گام های مهم قبل از اقدام به جراحی، انتخاب جراح کارآزموده است. این انتخاب نقش مهمی در میزان موفقیت یک عمل جراحی دارد.اولین قدم در انتخاب جراح بینی ، پرس و جو از اطرافیان است. فرد می تواند با جستجو در فضای مجازی و مشاهده تصاویر نتایج جراحی در صفحات جراحان و چک کردن سابقه و تخصص جراحان، جراح بینی مناسب را انتخاب کند.در نهایت با مراجعه به مطب جراح و گفتگوی حضوری با بیمارانی که قبلا نزد جراح، بینی خود را عمل کرده اند و میزان رضایتمندی آن ها جراح بینی مناسب خود را انتخاب کند.

گام دوم پیش از عمل بینی ، مشاوره با بهترین جراح برای جراحی بینی در تهران است. در جلسه مشاوره جراح از سلیقه و علایق بیمار مطلع می شود و با بررسی کامل بینی و وضعیت جسمانی بیمار بهترین روش عمل بینی را به بیمار معرفی می کند و نتیجه را برای بیمار تصویر می کند. همچنین نحوه بیهوشی بیمار تعیین می گردد. پس از این مراحل، ایرادات بینی در هنگام جراحی برطرف می شود و در نهایت با توجه به تکنیک جراحی، گچ و آتل روی بینی قرار می گیرد.

 

جراحی بینی- دکتر سپنج

هدف زیبا جویان از جراحی زیبایی بینی چیست؟

 1. صافی غضروف بینی
 2. کاهش حجم کلی بینی
 3. داشتن بینی با استخوانی باریک
 4. تغییر دادن زاویه موجود بین بینی و لب
 5. تغییر حالت نوک بینی و سر بالا شدن آن
 6. کوچک کردن و یا افزودن به سوراخ های بینی

تکنیک های جراحی بینی

عمل بینی با تکنیک باز

در این تکنیک برش بسیار ظریفی بر روی ناحیه کلوملا، ناحیه ای بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. بهترین دکتر عمل بینی در تهران ، با کنار زدن پوست بینی از روی غضروف و استخوان بینی می تواند به هر چیزی که درون بینی وجود دارد دسترسی داشته باشد. نام این تکنیک جراح بینی باز یا خارجی می باشد.

جراحی بینی با تکنیک بسته

در این تکنیک جراحی از درون سوراخ های بینی انجام می شود. جراح برش کوچکی در زیر پوست و روی برآمدگی بینی ایجاد می کند و از طریق این سوراخ عمل بینی را انجام می دهد.

 

جراحی بینی - دکتر شروین سپنج

مراقبت های بعد از عمل بینی

 1. از غذاهای رقیق و نرم استفاده کنید.
 2. مراقب باشید آتل یا گچ بینی خیس نشود.
 3. استفاده از آناناس می تواند روند بهبودی را تسریع کند.
 4. داروهایی را که پزشک تجویز می کند به صورت منظم مصرف کنید.
 5. برای جلوگیری از ایجاد تورم از مصرف غذاهای چرب و نمک پرهیز کنید.
 6. به منظور کاهش میزان تورم بر روی سطح های شیب دار استراحت کنید.
 7. به مدت سه ماه بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 8. به گفته پزشک جراحی بینی در تهران تا دو ماه پس از عمل از مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 9. حداقل تا یک ماه از فین کردن پرهیز کنید و هنگام عطسه دهان خود را کاملا باز بگذارید.
 10. دو روز بعدی با دستور دکتر سپنج می توانید برای تسریع بهبودی از کمپرس گرم استفاده کنید.
 11. معمولاً تا دو روز ابتدایی بعد از جراحی استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی توسط بهترین دکتر عمل بینی تجویز می شود.

رینوپلاستی برای بینی های گوشتی ایده آل است یا استخوانی ؟

در صورتی که یک جراح خوب برای جراحی بینی در تهران را انتخاب کنید می تواند ایده آل ترین نتیجه را برای شما به وجود بیاورد و جای نگرانی وجود نخواهد داشت . اما به طور کلی بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوستی نازک و استخوان ها و غضروف هایی محکم قادر به انتخاب تمامی مدل های بینی را دارند در صورتی که بینی های گوشتی معمولا مدل طبیعی را انتخاب می کنند.

 

جراحی بینی

چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی

 • بعد از اینکه جراحی بینی انجام می شود معمولا پزشک بینی را گچ می کند یا از آتل برای ثابت نگه داشتن آن استفاده می کند بعد از مدت یک هفته شخص به مطب مراجعه نموده و گچ روی بینی توسط جراح بینی برداشته می شود و سپس به بینی چسب می زند. این کار باعث کم شدن تورم ، کبودی و اسکار خواهد شد.
 • البته نکته ای وجود دارد که افراد زیبا جو باید آن را رعایت کنند که مساله صحیح چسب زدن می باشد. بیش از اندازه محکم چسب زدن به بینی می تواند عوارض بسیار بدی داشته باشد بنابراین باید طریقه صحیح چسب زدن را از پزشک خود به خوبی آموزش ببینید، تا در زمان استحمام و سایر امور که نیاز به تعویض چسب دارید دچار مشکل نشوید در مورد مدت زمان مورد نیاز نیز می توانید سوال کنید.این زمان معمولا در بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی کوتاه تر است.

آیا عمل بینی عوارض دارد؟

این پروسه زیبایی را نمی توان خیلی ساده پنداشت زیرا نیاز به دقت بسیار بالای جراح و مهارت وی دارد . علاوه بر موارد بسیار زیادی که در خصوص مزایای بی نظیر عمل بینی این جراحی می تواند عوارضی را نیز در پی داشته باشد که البته بسیاری از این موارد در میان افراد نادر به شمار می روند از جمله عوارض گزارش شده در افراد می توان به خونریزی بعد از جراحی ، تورم و کبودی ، نتا متقارن شدن سوراخ های بینی ، درد ،مشکل بویایی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. در نظر داشته باشید که عمل بینی در صورتی که توسط جراح ماهر انجام شود و بیمار پس از جراحی بینی در تهران ، مراقبت لازم را به عمل آورد معمولاً عوارضی ندارد. در غیر اینصورت ممکن است بعد از رینوپلاستی این موارد ایجاد شود:

 • خونریزی بینی
 • عفونت بینی
 • آسیب دیدن بویایی
 • ایجاد زخم در پره های بینی
 • وجود عدم تقارن در پره های بینی
 • بی حسی دائم در بینی و نواحی اطراف آن
 • بروز اختلالات تنفسی ناشی از صدمه به ساختار بینی

تامپون بینی چیست؟

پزشک جراحی بینی در تهران برای جذب خون ، جلوگیری از لخته شدن خون و پیشگیری از هرگونه عوارض جانبی استفاده از تامپون را بعد از جراحی ضروری می داند. تامپون ها دارای طولی به اندازه یک انگشت می باشند و با گذشت دو الی سه روز  می توان آن ها را از مجاری بینی خارج کرد.

نکته: توجه داشته باشید که برداشت هر نوع ابزار بکارگرفته شده تنها از جانب پزشک قابل برداشت خواهد بود در نتیجه از اقدام به برداشت آن ها خودداری کنید.

گچ و حفاظت از ساختار بینی

در واقع بعد از پایان جراحی بینی ، از گچ برای حفظ ساختار کلی بینی از هرگونه عوامل آسیب زا نیز استفاده می شود. این ابزار به مدت یک هفته الی ده روز بر روی بینی زیبا جو قرار خواهد گرفت ، که بعد از گذشت این بازه زمانی برای برداشت آن باید به پزشک خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید در این هفت روز به هیچ عنوان گچ بینی خود را لمس نکنید و از برخورد آب به آن بپرهیزید.

مدل های مختلف عمل بینی

برای انتخاب مدل بینی باید واقع بینانه عمل کنید و از بهترین دکتر عمل بینی در تهران، برای این موضوع مشاوره بگیرید که بهترین و ایده آل ترین مدل ها را جهت جراحی بینی به شما معرفی کند. به طور کلی مدل های بینی به این سه دسته تقسیم می شوند.

 • مدل طبیعی
 • مدل نیمه فانتزی
 • مدل عروسکی ( فانتزی)

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی در تهران با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. میزان تجربه و مهارت جراح ، نوع ساختار بینی (استخوانی یا گوشتی بودن بینی) و منطقه جغرافیایی از جمله عوامل تعیین کننده قیمت عمل بینی هستند.

 

جراحی بینی-دکتر سپنج

عمل بینی ثانویه چیست ؟

در برخی از موارد ایراداتی که در بینی افراد وجود دارد با جراحی برطرف نشده بلکه بدتر می شود. در این شرایط جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه که جراحی بسیار چالشی محسوب می شود برای افرادد باید انجام دهد . این امر بهتر است با دقت بسیار بیشتر انجام شود تا افراد دچار مشکلاتی شدید تر نشوند. برای اینکه جراحی ثانویه انجام دهید باید حدود یکسال بعد از جراحی اولیه اقدام نمایید تا واجد شرایط انجام این جراحی باشید.

چه سنی برای رینوپلاستی مناسب است؟

تمامی افراد تا پایان سن 18 سالگی و بلوغ خود ، با رشد بینی و پوست آن مواجه هستند. بنابراین بهتر است بعد از این دوره برای جراحی بینی اقدام شود. در غیر این صورت و جراحی در سنین کمتر امکان بازگشت نسبی بینی به حالت اولیه وجود دارد.

نکته: البته در برخی مواقع و در صورت وارد شدن ضربه یا شکسته شدن بینی ، پزشک در هر سنی برای رفع مشکلات موجود جراحی را به منظور درمان انجام خواهد داد.

آیا جراحی بینی عروسکی برای تمامی افراد مناسب است؟

با توجه به نظر پزشک خوب عمل بینی در تهران با تجربه بهتر است افراد با بینی ها گوشتی به دلیل عدم مقاومت ساختار استخوانی از نوع فانتزی استفاده نکنند. زیرا نتیجه حاصل از آن خوش آیند نبوده و حتی ممکن است مشکلاتی برای زیبا جو به وجود آورد. در صورتی که بینی های استخوانی بهترین نوع بینی برای جراحی عروسکی می باشند. البته برخی از پزشکان با مهارت بالایی که دارند ، نوع فانتزی را برای افراد با بینی گوشتی توصیه می کنند.

چگونگی شست و شوی بینی بعد از پروسه عمل زیبایی بینی

یکی از مواردی که افراد بعد از جراحی بینی با آن ها مواجه می شوند ، خونریزی ، آبریزش و خروج ترشحات از بینی می باشد ، که تمامی این موارد شایع و طبیعی هستند. تمامی موارد نام برده شده سبب گرفتگی و انسداد مجاری بینی خواهند شد ، که سبب می شود تا افراد نتوانند به راحتی تنفس کنند. در نتیجه لازم است اقدامی را به منظور بهبود تنفس انجام داد. شست و شوی بینی در این مواقع یک اقدام بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

محلول آب اکسیژنه

آب اکسیژنه محلولی مناسب ، جهت ضد عفونی کردن حفره های داخلی بینی بعد از رینوپلاستی نیز می باشد. بعد از گذشت یک بازه زمانی چند روزه و برداشت تامپون ، زیبا جو باید با استفاده از ابزاری همانند گوش پاکن ها که به محلول آب اکسیژنه آغشته شده است ، به آرامی و با احتیاط حفره های داخلی بینی را پاکسازی کند ، بهتر است بدانید که چگونگی شست و شو باید از جانب پزشک به شما آموزش داده شده باشد. این محلول در پاکسازی و ضد عفونی کردن بینی و خارج کردن راحت لخته های خون به شما کمک بسیار زیادی نیز خواهد کرد ، که پس از آن تنفسی بهتری خواهید داشت.

پماد پولیسپورین

پس از آن که در روز های ابتدایی بعد از جراحی بینی ، بینی خود را به خوبی با آب اکسیژنه ضد عفونی کردید ، لازم است از پماد هایی همچون پولیسپورین نیز استفاده کنید. این پماد از عفونت زخم ها و برش های ایجاد شده جلوگیری می کند و سبب خارج شدن راحت لخته های خونی از داخل مجاری بینی نیز می شود.

نرمال سالین

با گذشت یک بازه زمانی مشخص از عمل بینی ، افراد باید بینی خود را با نرمال سالین به خوبی شست و شو دهند. نحوه شست و شو با استفاده از این محلول به گونه ای بوده که ، فرد باید توسط یک سرنگ محلول را به نحوی داخل بینی بریزد ، که خون های باقی مانده از حفره دیگر بینی به طور کامل خارج شوند.

ترکیب جراحی بینی با سایر عمل ها

در هنگام انجام عمل های زیبایی مانند عمل بینی در تهران بیماران انتظارات مختلفی درباره نتیجه ای که دریافت می کنند دارند. برخی فقط می خواهند بینی خود را کوچک تر یا بزرگ تر کنند ، اما بعضی افراد می خواهند شکل بینی را به کلی تغییر دهند برای مثال برآمدگی موجود در آن را از بین ببرند یا نوک آن را تنظیم کنند. در برخی موارد نتیجه ای که بیمار انتظار رسیدن به آن را دارد به تنهایی با جراحی بینی دست یافتنی نیست. بنابراین پزشک پیشنهاد می دهد ، که این پروسه را با سایر عمل های زیبایی ترکیب کنید. به عنوان مثال برخی برای جوان سازی بیشتر صورت این عمل را همراه با لیفت پلک انجام می دهند. دلیل انجام این دو پروسه با هم این است ، که بیمار می خواهد مقدار بیشتری جوان سازی در صورت خود انجام دهد. به همین دلیل با انجام جراحی پلک و عمل بینی در کنار یک دیگر تناسب و زیبایی ظاهری بیشتری در صورت ایجاد می کنند.

جراحی بینی بدون بیهوشی چگونه انجام می شود

تعداد بسیاری از روش ها و تکنیک های مختلف برای انجام این عمل زیبایی وجود دارند ، که برای دستیابی به نتایج و اهداف مخصوص خود انجام می شوند. هرچند باید بدانید که هر کدام از آنها بسته به فاکتورهای مختلف مقدار سختی و پیچیدگی مربوط به خود را نیز دارند ، که در هر روش متفاوت است. همچنین درباره زمان باید گفت که جراحی بینی شما ممکن است 1 الی 2 ساعت زمان ببرد. برای انجام یک عمل بدون بیهوشی یک ماده بی حسی موضعی به ناحیه جراحی شما تزریق می شود تا به خوبی آن را بی حس کند. کل این پروسه زیبایی از هر نظر می تواند وابسته به فرد و فاکتورهای مختلف متغیر باشد. همچنین باید دقت داشت تا تناسب در صورت با وجود تغییراتی که باید در بینی شما ایجاد شود حفظ گردد.

بنابر این به عنوان مثال هنگام از بین بردن قوز بینی شما نیاز دارید ، که به طور کلی نیز مقداری بینی را کوچک کنید تا تناسب و زیبایی به بهترین شکل ممکن حفظ شود. برای انجام این امر پزشک اکثر وظیفه را بر عهده دارد و باید با توجه به گفته های شما پیش برود در حالی که باید دقت داشته باشد ، که تناسب و استانداردهای کلی زیبایی صورت را زیر سوال نبرد. همچنین نیاز است ، که بدانید هر هدفی که برای زیبایی ظاهری خود در نظر داشته باشید روش جراحی بینی بدون بیهوشی برای شما بسیار مناسب است.

مزیت های عمل بینی بدون بیهوشی

یکی از اصلی ترین و کلی ترین مزیت های استفاده از این روش این است ، که بی حسی موضعی مانند بیهوشی عوارض بعد جراحی مانند سر سنگینی و احساس بی حالی و حالت تهوع را ندارد. ضمنا زمان ریکاوری را به شکل چشمگیری کوتاه تر و آن را برای شما آسان تر می نماید.

جراحی نوک بینی

این نوع از عمل بینی که به آن تیپ پلاستی نیز می گویند پروسه ای است ، که در آن با استفاده از تکنیک های خاص تنها تغییراتی مختلف در نوک بینی شما ایجاد می شود و در بخش های دیگر بینی تغییری ایجاد نمی شود. این نوع از جراحی بینی کمک می کند تا بتوانید مشکلاتی که در نوک بینی ایجاد می شوند مانند بزرگ بودن ، انحراف یا بدفرمی و سایر مشکلات در آن ناحیه را حل نمایید. این نوع عمل بینی بین 20 الی 30 دقیقه زمان می برد و به طور کلی دردی را در طول انجام آن احساس نمی کنید ؛ زیرا قبل از آغاز پروسه داروهای بی حسی استفاده می شود تا از احساس درد در بیمار جلوگیری شود.

چه کسانی می توانند تیپ پلاستی را انجام دهند

همانطور که گفته شد این نوع از جراحی بینی برای تصحیح ظاهر نوک بینی یا ایجاد ظاهری جدید و زیبا برای آن انجام می شود. توجه داشته باشید ، که این پروسه تنها برروی نوک بینی تمرکز دارد و برروی بخش های دیگر هیچ تغییری ایجاد نمی نماید. بنابراین عمل در نوک بینی را تنها افرادی با مشکلات در نوک باید انجام دهند ، که سایر نواحی بینی آنها بدون مشکل در ظاهر و کارایی است. این پروسه می تواند اجازه ایجاد تغییرات زیر را به جراح بدهد:

 • نازک کردن نوک بینی
 • بالا بردن نوک
 • تغییر در زاویه قرار گیری نوک
 • جلو آوردن نوک بینی
 • تصحیح ایرادات و بد فرمی در نوک
 • برداشتن بخش های اضافه
 • همچنین ترمیم نتیجه جراحی بینی قبلی در صورت دچار شدن به مشکل

به طور کلی این روش برای هر کسی پیشنهاد نمی شود و برای انجام در موارد و برای بیماران خاص می باشد. به خاطر داشته باشید ، که این نوع از عمل بینی به طور اختصاصی برروی نوک بینی تاثیر دارد و نباید از آن انتظار ایجاد تغییر در بخش های دیگر را داشت البته که به طور کلی برروی ظاهر بینی و حتی صورت شما اثر خواهد داشت ، اما این مقدار تغییر محدود خواهد بود.

آیا عمل بینی پروسه ساده ای است ؟

خیر ، رینوپلاستی در تهران یک پروسه سخت و پیچیده به دلیل داشتن فاکتورها و موارد مهم زیاد می باشد. بینی یک شکل سه بعدی در وسط صورت است و می تواند حتی با انجام کوچک ترین تغییرات تحولی چشمگیر در ظاهر شما شکل دهد. همچنین تورم و محل انجام بی حسی موضعی در هنگام پروسه می توانند باعث دیده نشدن بسیاری از تغییرات ریز ایجاد شده در حین پروسه گردند و کار را برای جراح بسیار سخت و دشوار کنند. همچنین لازم به ذکر است که جراحی بینی یک قالب و مراحل ثابت ندارد و هر پروسه برای هر فرد می تواند بسیار متفاوت باشد و باید توسط جراح برای بیمار شخصی سازی و برنامه ریزی شود. بنابراین عمل بینی به هیچ وجه ساده نمی باشد و پیچیدگی های مختلف و بسیار خود را دارد.

 

جراحی بینی

 

تغذیه و دارو بعد از جراحی بینی

همانطور که می دانید مواردی مربوط به غذاها و داروهای مصرفی شما وجود دارد که باید رعایت نمایید ، یکی از آنها که احتمالا از آن اطلاع دارید مصرف نکردن آسپیرین و ایبوپروفن دو هفته قبل و بعد از این جراحی می باشد. شما باید داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف نمایید و از مصرف هر گونه دارو خارج از این زمینه مانند مکمل های ویتامینی و غیره خودداری کنید. همچنین مصرف داروهای گیاهی نیز بعد از جراحی بینی ممنون می باشد و دلیل مصرف نکردن آسپیرین و رقیق کننده های خون نظیر آن این است که آنها خونریزی در شما را افزایش می دهند.

در صورتی که سیگار ، ویپ یا هر نوع دخانیات دیگر مصرف می نمایید آن را متوقف کنید ؛ زیرا می توانند باعث مرگ بافت های بدن و کاهش سرعت بهبود شما گردند. ضمنا امکان دارد که باعث ایجاد عفونت شود.

سوالات متداول در خصوص عمل بینی

افراد زیادی در طول روز تصمیم به جراحی بینی در تهران می گیرند و بنابراین امری طبیعی است که یک سری از سوالات مدام در حال تکرار باشد در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

 • آیا پروسه رینوپلاستی یک پروسیجر ساده می باشد؟

حتما شما هم در این خصوص زیاد شنیده اید که می گویند جراحی بینی یک عمل بسیار ساده می باشد اما بهتر است بدانید که چنین حرفی درست نیست و رینوپلاستی یک روند کاملا چالشی می باشد تغییرات در حین عمل بینی ممکن است تغییرات بسیار کوچکی صورت بگیرد اما این مساله نیازمند دقت ، تجربه و مهارت بالای جراح بینی دارد. تغییرات در عملکرد و فرم بینی اتفاق می افتد و به همین دلیل این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است.

 • آیا بعد از عمل بینی باید در بیمارستان بستری شد ؟

معمولا نیازی به بستری بعد از جراحی بینی وجود ندارد و افراد بعد از چک شدن در اتاق ریکاوری می توانند به منزل بازگردند اما در برخی شرایط خاص ممکن است فرد به دلیل شرایط نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد البته این موارد نادر است.

 • آیا این جراحی با درد و تورم همراه است؟

جراحی بینی تغییراتی در راستای فرم بینی می باشد و بنابراین تورم بسیار امری طبیعی می باشد . کبودی نیز در برخی از موارد ممکن است اتفاق بیافتد و تمامی افراد این موضوع را تجربه نمی کنند. اما در خصوص درد باید گفت که این مساله رابطه مستقیمی با آستانه درد دارد و برخی از افراد درد خفیف و برخی دیگر درد شدیدی را تحمل می کنند که البته با مصرف مسکن های تجویزی توسط بهترین جراح برای عمل بینی در تهران کاملا برطرف خواهد شد.

 • چه تفاوتی مابین سپتوپلاستی و رینوپلاستی وجود دارد ؟

رینوپلاستی پروسه ای می باشد که در ان فرم بینی را اصلاح می کنند البته رینوپلاستی در برخی از موارد که نیاز باشد که ایرادات تنفسی را نیز اصلاح می کند اما سپتوپلاستی که تغییراتی را در سپتوم ایجاد می نماید و کجی آن را برطرف کرده تا فرد راحتتر قادر به نفس کشیدن باشد.

نکته پایانی

بینی نقش بسیار مهمی در ظاهر فرد دارد. همچنین دارای نقش عملکردی بسیار حیاتی دربدن (تنفس) است. در صورتی که به هر دلیلی از ظاهر بینی خود رضایت ندارید یا دارای اختلال در تنفس هستید، می توانید از یک جراح ماهر و کارآزموده کمک بگیرید. جراحی بینی در تهران از طریق بهبود ظاهر و تنفس بینی، سبب افزایش میزان رضایتمندی و اعتماد به نفس در فرد می شود.