جراحی بینی طبیعی  یکی از رایج ترین روندهای انجام شده جراحی بینی در دنیای امروز بوده و دکتر شروین سپنج این جراحی علاوه بر اینکه شکل بینی را اصلاح می کند، تاثیرات قابل ملاحظه ای نیز بر روی توازن و تعادل بین ویژگی های صورت برقرار می نماید. شکل دهی بینی شامل برداشتن قوز بینی، باریک کردن نوک پهن بینی، بالا کشیدن نوک آویزان بینی، صاف کردن بینی کج، کوچک کردن اندازه بینی و بسیاری از ناهنجاری های دیگر می باشد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

در این پروسه ساختار طبیعی بینی و همچنین اسکلت و استخوان حفظ شده و دستخوش تغییر نخواهد بود ، در نتیجه از عوارض کمتری به نسبت دیگر مدل های جراحی زیبایی بینی برخوردار است و روند عمل ساده و کم چالش تر خواهد بود ، دوره نقاهت کمتری را به نسبت دیگر مدل ها سپری خواهد کرد.

چگونه می توانیم از یک جراحی بینی نچرال بهره مند شویم؟

عمل بینی طبیعی در زمان اجرای صحیح چهره ای را بدست می دهد که در آن هارمونی بین تمام ویژگی های صورت بر اساس فاکتورهای قومی، جنسیت و آناتومی طبیعی رعایت شده باشد. در این نوع جراحی، بینی خلق می شود که علاوه بر بهبود تنفس و ارتقاء ویژگی های فانکشنال بینی، کانتور غیر عادی در بینی خلق نمی شود.

 • تغییرات ساختاری ایجاد شده به گونه ای صورت می گیرد که یکپارچگی طبیعی بینی به طور کامل حفظ شود. بدین ترتیب این تغییرات از ماندگاری پایدار برخوردار خواهد بود.
 • رعایت نچرال بودن نکته کلیدی در این روند جراحی بینی طبیعی بوده و به همین دلیل رعایت هارمونی نسبت به دستیابی به یک نتیجه کاملاً بی عیب و نقص در اولویت قرار دارد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد از این تکنیک رینوپلاستی، هدف خلق یک بینی کاملاً بی عیب و نقص نیست چون دستیابی به یک نتیجه کاملاً بی عیب و نقص در کلیه روندهای جراحی، امری غیر منطقی می باشد.
 • هدف جراح در این روند خلق هارمونی با ویژگی های موجود در صورت می باشد، به گونه ای که هیچگونه عدم هماهنگی بین این اندام و سایر اندام های صورت مشاهده و احساس نخواهد شد.

رینوپلاستی بینی طبیعی و تاثیر آن در بهبود تنفس

هر بیمار شرایط متفاوت و به خصوص خود را دارد ، که پزشک باید با توجه به آن تصمیم بگیرد چه تغییراتی انجام دهد. در برخی موارد این تغییرات می تواند به بهبود عملکرد و نحوه تنفس فرد کمک کنند. برخی از این نمونه ها عبارتند از:

 1. بیماری که تیغه بینی او به شکل غیر عادی بزرگ است و به طور استراتژیک آن را کوچک می کنند ، که به عملکرد بینی کمک بسیاری میکند و تنفس را سهولت می بخشد.
 2. در برخی از موارد ممکن است مشکل از انحراف تیغه بینی باشد ، که این مشکل نیز در جراحی بینی طبیعی قابل حل است. این مشکل هنگامی رخ میدهد ، که تیغه میانی بینی که دو کانال را ز یکدیگر جدا می کند دچار خم شدگی شود یا از مسیر خود خارج گردد. ایجاد این شکل می تواند باعث مشکل در تنفس فرد و خونریزی در بینی شود. همچنین لازم به ذکر است ، که این مشکل می تواند بدون ایجاد تغییر در ظاهر بینی و به راحتی حل شود.

علل قرار گرفتن تحت عمل بینی طبیعی

افراد به دلایل مختلفی عمل بینی طبیعی را به عنوان گزینه انتخابی خود بر می گزینند. بسیاری از آن ها در جلسه مشاوره با جراح از اندازه، شکل یا ظاهر بینی خود گلایه می کنند ولی نمی خواهند تغییرات در بینی آن ها به حدی باشد که جراحی شدن بینی آن ها مشهود باشد و بطور کلی به دنبال داشتن یک بینی با نمای طبیعی هستند. در کنار دلایل فوق الذکر برای جراحی ، برخی نیز بنا به دلایل زیر تحت این جراحی قرار می گیرند:

 • درمان مشکلات ایجاد شده در بینی در اثر آسیب دیدگی
 • درمان مشکلات مادرزادی بینی
 • بهبود تنفس و خلاصی از شر انسداد و گرفتگی بینی
 • اصلاح مشکلات ایجاد شده در اثر انجام رینوپلاستی اولیه به دست یک جراح فاقد مهارت

جراحی بینی طبیعی

چگونه می توان در جراحی بینی برش های بدون جای زخم خلق نمود؟

در این مرحله از جراحی بینی طبیعی در تهران ، جراح بینی دو روش را برای دستیابی به ساختار درونی و اجرای تغییرات لازم به کار می گیرد. روش باز و روش بسته. در روش بسته برش ها در داخل بینی ایجاد شده و در نتیجه جای زخمی بعد از رینوپلاستی بر جای نمی ماند. در روش باز تنها با ایجاد یک برش کوچک در پایه بینی دسترسی بهتری به ساختارهای داخلی شکل می گیرد. صرف نظر از نوع روش انتخابی به صلاحدید پزشک، اولویت امر خلق یک نتیجه طبیعی از جراحی می باشد.

جراحی زیبایی بینی طبیعی چگونه زیبایی طبیعی شما را بهبود می دهد؟

تکنیک عمل بینی طبیعی جنبه های منحصربفردی دارد که آن را به یک راه حل فوق العاده برای بیماران جویای یک بینی طبیعی بعد از جراحی تبدیل می کند.

 • حفظ موقعیت آناتومیکی طبیعی

برخی بیماران تنها به پیوندهای نوک بینی در شکل دهی این اندام تکیه می کنند. کوچک کردن بیش از حد غضروف می تواند باعث بهم خوردن تقارن بینی یا عدم تعادل با سایر بخش های صورت شود. جنبه الزامی روند رینوپلاستی طبیعی در کنار کوچک کردن نوک بینی، حفظ مقدار کافی غضروف جهت دستیابی به یک موقعیت آناتومیکی نرمال در این اندام می باشد.

 • پرهیز از آشکار بودن بیش از حد سوراخ های بینی

نمایش بیش از حد سوراخ های بینی زمانی اتفاق می افتد که نوک بینی بیش از حد به سمت بالا چرخش داده شود. در جراحی بینی طبیعی مانورهای متعددی برای اجتناب از این تاثیر و دستیابی به یک نتیجه فوق العاده انجام می شود.

 • اولویت دادن به اجتناب از بر جای ماندن جای زخم

در عمل بینی طبیعی تلاش بر این است که برش ها به جای پوست در مخاط داخلی بینی ایجاد شود تا پس از طی فرایند بهبود جای زخمی در بینی بر جای نمانده و در نتیجه نتیجه طبیعی تر باشد.

 • حفظ یکپارچگی در ساختار بینی

یکی از تکنیک های سطح بالای به کار رفته در رینوپلاستی بینی طبیعی پایدار نگه داشتن ساختار بینی جدید در سراسر زندگی می باشد. بنابراین در این نوع جراحی تلاش می شود تا یکپارچگی طبیعی موجود در بینی دست نخورده باقی بماند.

چگونه در جراحی بینی طبیعی به بهترین و نچرال ترین ظاهر ممکن دست پیدا کنیم؟

مهم ترین و اصلی ترین کاری که می توانید برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن دراین عمل زیبایی انجام دهید انتخاب جراح با تجربه و مناسب می باشد. درست است ، که سوابق پزشک و افتخارات او می تواند تاثیر گذار باشد ، اما مهمتر از آن مقدار موارد و بیمار هایی که داشته می باشد یا رضایت و نظر آن بیماران است ، که اهمیت بالایی دارد. همچنین توجه داشته باشید ، که این عمل زیبایی بیشتر از آنکه درباره علم و پزشکی باشد درباره هنر است و نیاز به سلیقه و هنر کافی برای انجام آن به بهترین نحو دارد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی زنانه

بانوان بیشتر از مردان به زیبایی و جذابیت اهمیت می دهند ، در نتیجه جراحی بینی نچرال برای خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. بعضی از زنان فرم بینی معمولی دارند و بخاطر برطرف کردن و بهبود ایرادات ناچیز که در شکل ظاهری بینی آن ها وجود دارد اقدام به عمل دماغ طبیعی می کنند. همانطور که گفته شد میزان فاصله نوک بینی با لب بالایی از مهمترین نشانه های بینی با فرم طبیعی است.

جراحی زیبایی بینی طبیعی مردانه

آقایان به نسبت بانوان ساختار و نمای صورت استخوانی تری دارند ؛ و این تفاوت موجب جذابیت بیشتر مردان شده است. حفظ و تثبیت این جذابیت خاص در چهره آقایان طبیعتا از اهمیت بالایی برخوردار است. این اهمیت و توجه به فرم صورتشان سبب گشته در انتخاب مدل بینی تمایل بیشتری به فرم بینی طبیعی داشته باشند. بنابراین تعداد کاندیداهای عمل بینی طبیعی آقا به نسبت بانوان خیلی بیشتر است. زیرا در این نوع عمل زیبایی بینی هم ایرادات ظاهری دماغ و هم اینکه فرم کلی آن دستخوش تغییرات خواسته شده می شود. بعد از مشاهده نتیجه هرگز با دماغی با قوس بر روی تیغه بینی یا نوک سربالا مواجه نخواهند بود ، بلکه فرم بینی طبیعی و نچرالی را خواهند داشت که با ساختار صورت آن ها همخوانی دارد و کمتر کسی حتی متوجه اصلاحات وارد شده به شکل بینی آنان می گردد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

به صورت طبیعی فرایند جراحی بینی ، طی دوره نوجوانی بر متقاضیانی که واجد شرایط هستند قابل انجام است. این پروسیجر در دختران وپسران نوجوان به ترتیب از 15 و 16 سالگی قابل اجرا است. صرف نظر از سن داوطلب ، پیش از رینوپلاستی طبیعی ، فرد توسط بهترین جراح بینی طبیعی معاینه می شود. این بررسی تضمین می کند که شخص بدون هیچ گونه خطری ، با حفظ سلامت می تواند این پروسه زیبایی را انجام دهد.

 عوارض جراحی بینی طبیعی

در صورتی که زیباجو ، تحقیقات لازم را برای انتخاب یک جراح ماهر نداشته باشد به خطرات مرتبط با عمل بینی طبیعی که شامل موارد زیر است دچار می شود :

 • خونریزی
 • اسکار
 • دشواری تنفس از راه بینی
 • عفونت
 • نتیجه نامطلوب از جراحی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

گاهی متقاضیان رینوپلاستی طبیعی در انتخاب فرم مناسب دچار سردرگمی می شوند اما با اطلاع از تفاوت های میان هر مدل ، در نظر گرفتن نوع بینی خود و ویژگی های هر فرم از رینوپلاستی ،می توانند انتخابی درست داشته باشند. تفاوت موجود در عمل بینی طبیعی و فانتزی بسیار بوده که میان آن ها نقطه مشترکی وجود دارد. بهترین جراح بینی در عمل بینی طبیعی ، قوس و انحنایی در پل آن ایجاد نمی کند و از نیم رخ ، بینی کاملا صاف است. اما از طرف دیگر در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، قوسی بسیار ایجاد می شود که بسیار مشهود است. دیگر تفاوت های عمل بینی طبیعی و فانتزی مربوط به نوک و سر بینی است. در جراحی زیبایی بینی طبیعی ، تنها دفورمیت آن رفع می شود یعنی اگر افتاده ، پهن یا برجسته است ، برطرف شده و در نوک بینی تغییرات زیادی اعمال نشده و نوک آن بالا نمی شود. اما نوک بینی در فرم عروسکی ، تا حد زیادی به سمت بالا می رود. از دیگر تفاوت های موجود در بینی طبیعی و فانتزی ، سایز آن است که در فرم فانتزی ، تا حد استانداردی که مشکلی در تنفس ایجاد نکند ، کوچک می شود که در فانتزی این گونه نیست.

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران

این سوال برای بیشتر افراد متقاضی عمل بینی طبیعی به وجود می آید که هزینه رینوپلاستی به چه صورت محاسبه می گردد ؟ بایستی بدانید که قیمت این روش درمانی و زیبایی به نوع بینی فرد و تخصص دکتر بستگی دارد. انتخاب فرد متخصص برای انجام این پروسه در روند جراحی به شما کمک بسیاری می کند که به عنوان مثال شما روند عمل ایمن و کم خطری را پشت سر میگذارید و این انتخاب درست بر میزان هزینه عمل بینی طبیعی در تهران نیز تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین همانطور که روند جراحی به فاکتور هایی بستگی دارد ، تعیین نرخ رینو پلاستی نیز به یکسری عوامل وابسته است مانند ، دستمزد جراح ، تیم بیهوشی ، میزان اصلاحات درخواستی ، کلینیک از لحاظ جغرافیایی و غیره تمامی این موارد برای هر فرد به طور خاصی محاسبه میگردد و نمی شود دو عمل را با یکدیگر مقایسه کرد زیرا فرم بینی افراد منحصر به فرد هستند و این انحصاری بودن در روند عمل نیز تاثیر گذار بوده و برای اطلاع از قیمت نهایی جراحی بینی طبیعی بایستی به مطب دکتر مراجعه کنید و در جلسات مشاوره شرکت داشته باشید.