دکتر شروین سپنج برای رفع ایرادات بینی ، از جراحی بینی باز استفاده می کنند. جراحی بینی روشی است که هدف از انجام آن، رفع ایراداتی است که ظاهر و عملکرد تنفسی افراد را تحت تاثیر قرار داده است. لازم به ذکر است که به جراحی بینی با اهداف زیبایی رینوپلاستی ، با اهداف درمانی سپتوپلاستی و با هر دو هدف درمانی و زیبایی سپتورینوپلاستی گفته می شود.

این عمل جراحی یکی از محبوب ترین روش هایی است که مردم در سراسر جهان انجام می دهند و اگر توسط یک جراح بینی مجرب و ماهر صورت بگیرد با نتایج بسیار درخشانی همراه خواهد بود.

 

جراحی بینی باز

 

جراحی بینی باز چیست؟

پزشکان برای انجام جراحی بینی از دو روش جراحی بینی باز و بسته بهره می گیرند ولی انتخاب بیشتر آن ها جراحی بینی به روش باز است زیرا دید بهتری از ساختار بینی در اختیار آن ها قرار داده و در این روش دست شان برای رفع مشکلات بینی بازتر می باشد.

در هر دو روش جراحی بینی باز و بسته ، لازم است تا ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. بعد از بیهوش شدن، برش هایی بر روی پوست بینی ایجاد می شود تا از ساختار آن جدا شود.

محل ایجاد برش هاست که موجب تمایز جراحی بینی به دو روش باز و بسته می شود؛ در جراحی بینی باز پزشک برش هایی را در داخل و قسمت کلوملا ایجاد می نماید. کلوملا ناحیه ای است که دو سوراخ بینی را به هم متصل می کند. این در صورتی است که در جراحی بینی بسته تمامی برش ها داخلی بوده و هیچ برشی بر روی ناحیه کلوملا ایجاد نمی شود.

همچنین باید بگوییم که ایجاد برش در کناره های بینی به روش جراحی بستگی نداشته و اگر سوراخ های بینی نیازمند اصلاح باشد برش در این نواحی ایجاد می گردد.

بعد از ایجاد برش ها، پوست به وسیله ابزارهای مخصوص از ساختمان بینی جدا شده و پزشک با بکارگیری تکنیک های مخصوص همچون صیقل دادن استخوان ها و گرافت گذاری به اصلاح ایرادات بینی پرداخته و سپس پوست را به روی ساختمان بینی بازگردانده و آن را با بخیه فیکس می کند.

لازم به ذکر است که دکتر شروین سپنج ، جراح بینی تهران به هر دو روش جراحی بینی باز و بسته مسلط بوده و ضمن تاکید بر استفاده از روش باز، از روش بسته نیز برای ترمیم های جزئی استفاده می کنند.

هزینه جراحی بینی باز

روش جراحی هیچ تاثیری در هزینه آن ندارد. هزینه جراحی بعد از معاینه بینی و با توجه به فاکتورهایی همچون نوع بینی ، میزان مشکلات آن، هزینه عکسبرداری ها، آزمایشات، بیمارستان و دستمزد پزشک تعیین می شود.