دلایل زیادی برای تصمیم گیری جهت انجام جراحی بینی استخوانی وجود دارد اما اصلی ترین دلیل ارتقا یافتن شکل ظاهری می باشد که می تواند اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر را در فرد افزایش دهد. برخی مزایای دیگر که با جنبه های سلامت فرد در ارتباط است شامل بهبود تنفس ، تسکین مشکلات سینوسی و ارائه یک راه حل دائمی برای خرخر کردن می باشد.

جراحان همیشه تاکید می کنند که روند جراحی بینی ، شامل خلق تقارن و توازن در صورت بیمار می باشد. بنابراین شما نمی توانید یک پروفایل دقیق بینی یک سلبریتی را که مورد تحسین شما است را بر روی بینی خودتان پیاده کنید ، چون ویژگی های صورت افراد با یکدیگر متفاوت بوده و آنچه بر روی صورت یک فرد تحسین برانگیز است ، الزاماً بر روی صورت فرد دیگر به همان اندازه زیبا نخواهد بود ، بنابراین گوش کردن به توصیه های پزشک در خصوص تغییرات امکان پذیر در بینی و بهترین تغییرات برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت. تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی ، نباید بر اساس یک هوس انجام شود و باید شکل یک تصمیم گیری را داشته باشد. برای انجام جراحی بینی استخوانی خود می توانید به بهترین جراح بینی تهران دکتر شروین سپنج مراجعه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر سپنج

 

آیا این روند تحت بیهوشی انجام می شود ؟

روند

جراحی بینی استخوانی ، به منظور اطمینان از احساس راحتی بیمار و عدم احساس درد ، تحت بیهوشی عمومی ، انجام می شود.

نرخ موفقیت در رینوپلاستی بینی استخوانی چقدر است ؟

نرخ موفقیت در جراحی بینی استخوانی ، بیشتر از 95 درصد است ؛ این جراحی یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک ، می باشد.

ریکاوری رینوپلاستی بینی استخوانی

  • ریکاوری بینی استخوانی ، تقریباً یک و نیم تا دو هفته به طول می انجامد.
  • در طول این مدت بیمار باید در هنگام خواب یا استراحت، تا حد امکان سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهد.

بیمار می تواند فعالیت های خود را طبق زمانبندی زیر از سر بگیرد :

  • رانندگی : 5 تا 7 روز بعد از جراحی بینی
  • شیرجه زدن : 8 تا 12 هفته بعد از جراحی بینی
  • ورزش های برخوردی : 6 هفته بعد از جراحی بینی
  • ورزش های غیر برخوردی : 3 تا 4 هفته بعد از جراحی بینی
  • بعد از روند جراحی بینی استخوانی از نظر اندازه و پهنا متناسب می باشد ؛ پل بینی متناسب نوک بینی بوده و همه این ویژگی ها ، در هماهنگی خوب با سایر ویژگی های صورت بیمار می باشند.
  • برای تعیین مشکلات بینی خود با یک جراح بینی با تجربه ، مشورت کنید. او شما را در تعیین بهترین دوره عملکرد ، یاری خواهد کرد. اگر سوالی دارید که احساس می کنید ، لازم است مطرح کنید ، درنگ نکنید.

پروسه جراحی بینی استخوانی

انجام جراحی بینی استخوانی به وسیله هر دو تکنیک قابل انجام می باشد و انتخاب روش کاملا بستگی به وضعیت بینی فرد ، اصلاحات مورد نیاز و نظر پزشک خواهد داشت . در روش بسته بعد از اینکه شخص تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت پزشک به وسیله یک ابزار از طریق سوراخ های بینی اصلاحات مورد نظر در غضروف ها و استخوان ها را انجام می دهد وتوسط بخیه های داخلی برش ها را می بندد.در این نوع جراحی هیچ زخم و بخیه از بیرون مشخص نمی باشد. در روش بازبعد از انجام بیهوشی ، پزشک یک برش را در ناحیه کلوملا ایجاد می کند و پوست روی بینی را کنار می زند سپس با تسلط کاملی که بر وضعیت بینی شخص دارد تغییرات را انجام داده و موضع را بخیه می زند.در این متد بخیه ها اندکی مشخص می باشند .

چه مدت زمانی باید به بینی استخوانی چسب زد ؟

بعد از برداشتن گچ یا آتل بعد از جراحی بینی استخوانی پزشک به بینی تان چسب می زند.چسب زدن به بینی باعث کاهش تورم، کم شدن اسکار، جلوگیری از افتادگی و تسریع در فرآیند بهبودی خواهد شد. مدت زمان لازم برای چسب زدن به بینی استخوانی معمولا کمتر از بینی گوشتی خواهد بود .طریقه صحیح چسب زدن را از بهترین پزشک در تهران ، یاد بگیرید و به درستی انجام دهید . این مدت زمان در بینی استخوانی معمولا 4 هفته می باشد.

آیا امکان عمل ترمیمی برای بینی های استخوانی وجود دارد ؟

وجود پوست بینی نازک از مولفه های بینی استخوانی می باشد و این مساله اندکی میزان حساسیت را در انجام پروسه ترمیمی بالا می برد . بهترین نکته انتخاب یک جراح بینی خوب می باشد که نمونه کارهای متعدد و تجربه بالا در زمینه جراحی بینی استخوانی و عمل های ترمیمی مربوط به این نوع بینی داشته باشد.

آیا به بینی های استخوانی بعد از عمل کورتون تزریق می شود ؟

تزریق کورتون با هدف کاهش تورم در بینی انجام می شود .اما بینی های استخوانی مستعد تورم زیاد نیستند و معمولا با انجام صحیح مراقبت های بعد از عمل تورم اولیه در آنها با سرعت کاهش می یابد، بنابراین معمولآ نیازی به تزریق کورتون بعد از جراحی بینی استخوانی وجود ندارد.

💭 ویدئو زیر از جمله جراحی بینی بی نظیر انجام شده توسط دکتر شروین سپنج نیز می باشد.

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند به داشتن غضروف و استخوان محکم می توانند هر سه مدل عروسکی ، نیمه فانتزی و طبیعی را انتخاب کنندو نتیجه ایده آل را عمل بینی استخوانی بدست بیاورند.

مراقبت های بعد از انجام جراحی رینوپلاستی

تغذیه مناسب باعث تسریع فرآیند ریکاوری بعد از جراحی بینی استخوانی خواهد شد .این رژیم غذایی باید شامل میوه ،سبزیجات ،پروتئین ها و آجیل ها باشد . بعد از انجام جراحی و چند روزی که ملزم به نفس کشیدن با دهان هستید، دهان خشک می شود. برای حل این مشکل آب فراوان بنوشید. این مساله بدنتان را هیدراته نگه خواهد داشت . همچنین وجود آب به میزان لازم در بدن موجب حرکت سریع مواد مغذی خواهد شد و در نتیجه تاثیر مستقیم بربهبودی سریعتر خواهد گذاشت . از حضور در مناطق پراز تراکم جمعیت خودداری کنید.این مساله باعث از جلوگیری از اعمال ضربه به بینی تان خواهد شد.

آمادگی های لازم برای جراحی استخوانی بینی

برای انجام این پروسه لازم است که در ابتدا یک جراح بینی مناسب را برای اینکار انتخاب کنید. یک جراح خوب در مورد بینی استخوانی شما اطلاعات لازم را دارد و تبحر خاصی در این زمینه دارد. بعد از اینکه در وب سایت و صفحات اینستاگرامی پزشکان در خصوص جراحی بینی استخوانی جست و جو کردید و به نتیجه خوبی رسیدید به جلسه مشاوره ای با وی خواهید رفت که در این جلسه می توانید تمامی سوالاتی که در خصوص عمل بینی استخوانی دارید از وی بپرسید.

علاوه براین جراح بینی از شما درخواست می کند که در خصوص داروهایی که مصرف می کنید یا بیماری های خود با او سخن بگویید. در قدم بعدی تستی فیزیکی برای بررسی بینی شما توسط بهترین دکتر عمل بینی استخوانی انجام می شود. همچنین لیست داروهایی که باید برای پیش از جراحی بینی مصرف آنها را قطع نمایید در اختیار شما قرار داده می شود.
در ادامه پزشک خوب در تهران در خصوص اقداماتی که باید پیش از عمل بینی استخوانی انجام دهید از جمله تست های مورد نیاز یا آمادگی هایی شب پیش از عمل به شما توضیحاتی را می دهد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

موارد بسیار متعددی شامل هزینه های بینی استخوانی می شوند که از جمله انها می توان دستمزد جراح ، هزینه آزمایش هایی که پیش از جراحی باید انجام دهید ، هزینه های بیمارستان و کلینیک و هزینه های داروهایی که پس از عمل بینی استخوانی توسط جراح بینی و مواردی از این قبیل می شود بنابراین نمی توان مبلغ دقیقی رابراورد کرد و باید پیش از هرکاری این موضوع را از متخصص گوش ، حلق و بینی که برای خود برگزیدید سوال کنید تا بتوانید در موارد دیگر نیز تخمین بزنید.

مشاهده نتیجه عمل بینی استخوانی

بعد از اینکه جراحی بینی استخوانی را انجام می دهید بلافاصله بعد از عمل نمی توانید انتظار داشته باشید که نتایج به خوبی قابل مشاهده باشند زیرا بینی شما بعد از جراحی دچار تورم و کبودی زیادی شده است بنابراین باید مراقبت های دوره نقاهت را به خوبی رعایت کنید و صبور باشید تا بعد از این زمان دلخواه ترین نتیجه را به دست بیاورید.